Home / Blog / Sigaranın Çocuklara Zararları
Sigara Bırakma Yöntemleri İle Hem Kendinizi Hem Çocukları Koruyun!

Sigaranın Çocuklara Zararları

Sigara içmek en çok çocuklara zarar vermektedir. Düşünsenize çocukların tazecik ciğerlerine sigara dumanının dolması ne kadar da acımasızca bir şey olur değil mi? Hiç bu şekilde düşünmüş müydünüz? Eğer düşünmediyseniz düşünmelisiniz. Zira sigara ile çocuklarınıza tahmin edemediğiniz kadar çok zarar veriyorsunuz. Çocuklarınızın ciğerlerine dolan duman çocuklarınızın da sigara içmiş kadar zarar görmelerinde etkili oluyor. Hem kendinize hem de çocuklarınıza zarar vermemek için sigara bırakma yöntemlerine başvurmanız yararınıza olacaktır. Bırakamıyorum diyorsanız da en azından çocuklarınızın yanında sigara içmemeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Sigara Bırakma Yöntemleri İle Pasif İçiciliğe De Son!

Pasif içicilik yani sigara içmeyen birinin sigara içilen bir ortamda olması ve içilen sigara dumanına maruz kalması ne yazık ki o kişinin sigara içmiş gibi olmasına neden olmaktadır. Dolayısı ile zarar görmesi ve sağlığının tehlike altına girmesi de beraberinde gelmektedir. Bu durumda ise sigara içen ile içmeyen arasında bir fark olmamaktadır. Yani sigaradan zehirlenen sayısı bir kişi içmesine rağmen ikiye çıkmaktadır. Bu duruma çözüm hepinizin de bildiği gibi oldukça zorlu bir süreç olan sigara bırakma çalışmaları olacaktır ki böylece hem içen kişinin hem de pasif içici dediğimiz içmediği halde zarar gören kişinin sağlığı tehlikeye girmeyecektir.

Sigara Bırakma Tedavileri Hayat Kurtarıyor!

Sigaraya olan bağımlılığı yüzünden her geçen zaman kansere yakalanan beraberinde de hayatını kaybeden birçok insan söz konusu olmaktadır. Ne için? Sigara için değer mi hayatınızı riske atmaya? Peki, kendi hayatınızı olduğu gibi etrafınızdaki insanların, sevdiklerinizin hayatını riske atmaya sigara için değer mi? Değmez öyle değil mi? Sadece zevk uğruna içtiğiniz sigaralar sizleri ölümün eşiğine kadar getirmektedir. Hâlbuki içmeseniz sigara bırakma tedavileri ile sağlıklı bir hayat sürseniz daha güzel olacak. Peki, nedir bu sigara bırakma tedavileri? İlaç tedavisi, nikotin bandı ve elektronik sigara söz konusu tedaviler arasında yer almakta ve zorlu süreç denilen sigara bırakma evresinin çok daha kolay atlatılmasında büyük oranda yardımcınız olmaktadır. Öyleyse sigara bırakma tedavileri ile hayatınızı ve hayatları kurtarmaya ne dersiniz?

En Çok Okunan

Bedenleri Saran Bu Dumanın Hayatınızı Eritmesine İzin Vermeyin

Sağlıklı bir ömür sürdürebilmeniz için sizlerin de hayatınızda yoluna koymanız gereken bir takım etmenler vardır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir