Home / Blog / Sigara Sizi Yalnızlaştırıyor
sigara yanlızlaştırır

Sigara Sizi Yalnızlaştırıyor

Günlük yaşantımız içerisinde sağlığımızı bozan oldukça etmen vardır. Çevre sorunları, gürültü kirliliği, hava kirliliği bu sorunların başlıcalarıdır. Sanayileşmeye geçilmesiyle birlikte ülke ekonomisi kalkınmış fakat atıkları yok etme konusunda alınan önlemler yetersiz olduğundan yediğimiz içtiğimiz besinlere kimyasal karışmasından dolayı sağlığımız ile ilgili sorunlarla başa çıkmak zorunda kalınmıştır. Zaten sağlıksız olan günlük yaşantının yoğunluğu ile birlikte gelen stres insanları bir an olsun nefes alırım, unuturum düşüncesi ile vücuda zarar verip bağımlılık yaratan maddelere itmektedir. Sigara kullanımı bağımlılık yaratan bu maddeleri kullanmada ilk sırayı almaktadır.

asosyal olma

Sigara kullanımı ile diğer maddelere yönelmeye başlayan insanın maddelere duyduğu ihtiyaç bağımlılık yaratacağından bu ürünü kullanmadığı zamanlarda kendine veya çevresinde bulunan insanlara zarar verebilmektedir. Vücut alıştığı ürünleri devamlı olarak arzu etmektedir. Beyinde bunu ihtiyaç olarak algıladığından, vücudun bu isteğine karşılık verilmediği takdirde kişi aşırı derece de gergin ve yoğun stres altında olmakta ve çevresindekileri huzursuz etmektedir.

Stresin vücuda yol açtığı bir takım problemler mevcuttur. Stres içerisinde iken iş yaşantınız olabildiğinde yorucu ve sıkıcı geçmekte aynı zamanda stres altında iken hem kendiniz verimli çalışamamakta hem de çalışma arkadaşlarınızın kaliteli bir iş ortamında çalışmalarının önüne geçmekte olursunuz. Yoğun stres yaşamak devamında depresyona neden olmaktadır. Depresyonun önüne geçebilmek için uzman bir hekimle görüşüp vereceği tavsiye ve tedavi yöntemlerine uymanız gerekmektedir.

Yine stresin getirdiği uyku bozuklukları sizi daha gergin yapacaktır. Düzenli uyuyamadığınızda dinlemezsiniz ve şiddetli baş ağrıları olur ve siz bu durumda daha gergin hale gelmiş olursunuz.

sigara içmeyin

Bütün bu hastalıkların ve yoruculuğun başı sigara olmaktadır. Sigara bağımlılığının yol açtığı stres ile birlikte birçok fizyolojik ve psikolojik nedenler ile boğuşmanız gerekecektir.

Aynı zamanda sigara kullanmayan sevdikleriniz ile aynı ortamda bulunduğunuzda sigara içme arzunuz sizi onlardan ayıracak, tekrar döndüğünüzde ise sigaranın ardında bıraktığı ağız kokusu ve üzerinize sinen kötü koku arkadaşlarına aksedecek bu da sizden uzaklaşmalarını sağlayacaktır. Sigara sizi yalnızlaştıracaktır.

Sizlerin gördüğünüz üzere sigara bedensel tahribatların yanında psikolojik anlamda da etkilemekte aynı zamanda çevre ile iletişimde bulunurken, sigara bağımlılığının yaşattığı stres ile insanların sizden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Sizlerde sevdikleriniz ile birlikte kaliteli zaman geçirmek ve sağlığınızdan ödün vermeden yaş almak istiyorsanız sigara başta olmak üzere bağımlılık yaratan her türlü maddeden uzak durmanız gerekmektedir. bir an evvel sigara bırakma konusunda karar verip bunu uygulamanız ve sağlıklı bir ömür geçirmeniz dileği ile.

En Çok Okunan

Bedenleri Saran Bu Dumanın Hayatınızı Eritmesine İzin Vermeyin

Sağlıklı bir ömür sürdürebilmeniz için sizlerin de hayatınızda yoluna koymanız gereken bir takım etmenler vardır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir