Home / Blog / Sigara içme isteği ne zaman geçer ? Evreler Nelerdir ?
Günün Her Anında Sigara İsteği

Sigara içme isteği ne zaman geçer ? Evreler Nelerdir ?

Sigarayı bırakmaya karar verdiniz ancak sigara içme isteği geliyor. Başlangıç sürecinde bu doğal bir arzudur. Sigara içmeyi siz değil vücudunuz istiyor. Eğer aniden sigara içmeyi kesen biriyseniz karşılaştığınız durum çok normal vücut nikotine ihtiyaç duyduğu için beyninize sinyaller yolluyor ve sigara içmek istiyorsanız.

Bu isteği bastırmak için sinyallere yanıt vermemeniz ve o konuya odaklanmamanız gerekiyor. Eğer sigarayı aklınızdan çıkarmazsanız verdiğiniz mücadele daha zor olacaktır. Sizi meşgul edecek, sigarayı düşünmeyi bıraktıracak şeylerle uğraşın. Bu işiniz olabilir, bir oyun olabilir, el uğraşları olabilir tamamen sizin hobilerinize bağlıdır.

Sigara içen insanlardan uzak durun, duman kokusu almanız, sigara içildiğini görmeniz arzularınızı tetikler ve bir kere içiyim gibi yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz. Kesinlikle bu yanlışı yapmayın, süreçte önemli olan iradenize sahip çıkmayı öğrenmenizdir.

Sigara içme isteği ne zaman geçer ?

Sigara içme isteği kişiden kişiye göre değişmektedir. Eğer bir tiryakiyseniz 15 günde yoğun istek sona ererken 40 günde sigara içme isteği tamamen kaybolur bundan sonraki süreçte sigara içmek veya içmemek tamamen size bağlıdır. Normal tüketicilerde ise süreç 5 ila 20 gün sürebilmektedir.

 

En Çok Okunan

Bedenleri Saran Bu Dumanın Hayatınızı Eritmesine İzin Vermeyin

Sağlıklı bir ömür sürdürebilmeniz için sizlerin de hayatınızda yoluna koymanız gereken bir takım etmenler vardır. …

3 yorum

  1. Sırf bu istek yüzünden sigara bırakma neredeyse imkansız bana bu konuda nasıl çözümleriniz var acaba? sigara bırakma yöntemlerinde en etkili olanı hangisi?Sigara bırakma gibi zor bir süreci nasıl atlatacağız stres olmadan.

    • Bizim sigara bırakma setimizi kullanarak kendinize yasak koymadan sigara bırakma deneyimi yaşayabilirsiniz. Kullanmaya başladığınızda sigara içme isteğiniz tamamen bitecek. İkinci günden sonra da sigaradan hiç tad alamayacaksınız. Ayrıca setin içinde bırakma ipuçları da size rehberlik ediyor.

  2. Bencede günün her anında sigara içme isteği yüzünden sigara bırakma oldukça zor bir durumdur. Sigara bırakma yöntemleri eğer gerçekten etkili ise bende bırakarak temiz bir hataya başlamak istiyorum. Bir çok kez denedim ama direk olarak bırakamıyorum. Bana bir altarnatif lazım sigara bırakma sürecinde var ise böyle bir çözümünüz denemek istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir