Home / Blog / Elektronik sigara, sigarayı bıraktırır mı ?
Sigara Bırakma Yöntemlerinden Elektronik Sigara

Elektronik sigara, sigarayı bıraktırır mı ?

En kötü alışkanlıklardan birisi olan sigara sadece kullanan kişiye değil tüm çevreye zararı olan bir kötü alışkanlıktır. Sigara içme ile birlikte kişi hem kendine zarar vermekte hem de yakın çevresine zarar vermektedir. Çünkü pasif içicilik ile birlikte çevredeki kişiler de sigaranın dumanından olumsuz olarak etkilenmektedirler. Hatta bazı durumlarda pasif içiciler çok daha fazla zarar görmektedirler. Buna ek olarak sigara dumanı hem kötü kokusu ile hem de tabiata olan zararı ile çok önemli bir zararlı faktördür. Bu zararlı alışkanlığın önüne geçmek için ise sigara bırakma yöntemleri vardır. Bunlardan birisi olan ve giderek yaygınlaşan elektronik sigara ise bu yöntemler arasındaki en popüler uygulamalardan birisidir.

Elektronik Sigara,sigarayı bıraktırır mı ?

Henüz çok yeni olan elektronik sigara tam olarak bilimsel anlamda kanıtlanmış bir çalışma değildir. Ancak kullanıcı yorumları göz önüne alındığında ciddi anlamda sigara bırakma konusunda destek olduğu ortadadır. Teknik olarak sigaradaki yakma yerine e sigarada pil ile çalışan bir sistem vardır. Bu sistem üç kısımdan oluşur ve diğer kısmı olan kartuş değiştirilebilir bir yapıdadır. Son kısım ise atomizer kısımdır. Bu yönüyle e sigarada klasik sigarada olduğu gibi duman çıkmamaktadır. Bu yönüyle bile çok önemli bir hizmettir. Sigara ile birlikte duman çıkmakta ve bu duman hem çevreye hem de yakındaki insanlara büyük bir zarar vermektedir.

Sigara Bırakma için Elektronik Sigara Yöntemi

E sigara ile birlikte en çok sağlanan fayda ise gerçek sigara içinde olan zararlı maddelerden kurtulmuş olmaktır. Çünkü sigara içinde binlere zararlı madde vardır ve vücudu zaman içinde deformasyona uğratmaktadır bu maddeler. Oysa e sigara içinde etken olan çok az madde vardır ki yapılan araştırmalara göre bir bardak çaydaki kadar etken madde bulunduğu tespit edilmiştir. Bu yönüyle bile e sigara, sigara bırakma yöntemleri içinde ayrı bir yerde durmaktadır ve çok etkili bir yöntemdir. Görünen o ki giderek e sigara gerçek sigarının yerini alarak tiryakilerin yüzünü güldürecektir.

En Çok Okunan

Bedenleri Saran Bu Dumanın Hayatınızı Eritmesine İzin Vermeyin

Sağlıklı bir ömür sürdürebilmeniz için sizlerin de hayatınızda yoluna koymanız gereken bir takım etmenler vardır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir