sigara bırakma yöntemleri

Sigara Bırakma – En etkili Sigara Bırakma Yöntemleri 2017

Sigara bırakma 2017 yılında almanız gereken imkansız bir karar değildir.  Bir insanın bilerek kendini zehirlemesi ve yavaş yavaş ölümcül hastalıklara sahip olması kabul edilemez bir gerçektir. Sağlıklı düşünen birey asla kendini zehirlemeyi tercih etmez.

Psikolojik sorunların arkasına sığınarak bahaneler üreten ve sigarayı bu nedenlerden dolayı içtiğini söyleyen bireylerle karşılaşırız ancak kendinize zarar verdiğiniz kadar çevrenize de zarar verdiğinizin farkında olmalısınız. Dışarı verdiğiniz zehirli duman, kül atıkları, izmaritler hem doğaya hemde diğer insanlara ciddi zararlar vermektedir. Bu zararlardan en fazla çocuklar etkilenmektedir.

Nikotin bağımlılığı tıb tarafından kabul edilen bir gerçektir ancak sigara bırakma evresin de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu nikotini kahve gibi daha sağlıklı yöntemlerle elde edebilirsiniz. Yani bağımlılık sigarayı bırakmak için arkasına sığınabileceğiniz bir bahane değildir!

Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara Bırakma Yöntemleri Nelerdir

Sigarayı bırakmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bağımlılığın derecesi ne olursa olsun bırakmak fiziksel ve psikolojik açıdan oldukça zor gibi gözükmektedir. Sigarayı bıraktıktan sonra yenilen yemeklerde tat alma duyusu tekrar oluşur. Koku alma oranı oldukça artar. Sigarayı bırakmanın yeni yöntemleri;

Sigara İlaç Tedavisiyle bırakılabilir mi ?

Bazı kişilerde genetik olarak yatkınlık olduğu için sigara bırakma oldukça zor olmaktadır. Bu kişilerde sağlık bakanlığının alo sigara bırakma hattında ücretsiz destek ve devlet hastane birimlerinde sigara bırakma poliklinikleri bulunmaktadır. Uygun ilaç tedavisi ile bırakma işlemi gerçekleştirilir. Son dönemlerde alabileceğiniz en iyi hizmetlerden biridir.

İlaç tedavisi ile sigara bırakmak mümkündür. İhtiyaç duyduğunuz nikotin ilaçlarla azaltılarak verilir. Sigara içme isteği bastırılır. Sigarayı bırakmak için size tıbbi destek verilir. Alo 171 hattından ücretsiz destek ve bilgi alabilirsiniz.

Alo 171 sigara bırakma hattı ile sigara bırakan var mı?

Bize gelen yorumları ve iletişime geçtiğimiz kişilerle yaptığımız konuşmalarda; sigara bırakma hattının gerçekten işe yaradığı aktarıldı. Devlete ait bu kurum sigarayla mücadelede insanların ihtiyaç duyduğu her türlü desteği verdiğini söyleyebiliriz.

Elektronik Sigarayla sigara bırakma

Özellikle İngiltere ve bazı Avrupa ülkelerinde doktor reçetelerinden çıkan elektronik sigaralar ile sigarayı bırakmak mümkündür. Nikotin oranları olan sigara likitleri ile yüksekten başlayarak azaltma ve tamamen nikotinsiz likite geçiş yaparak daha sonra tamamen bırakılmaktadır. Ortalama 3 ay gibi kısa sürede sigarayı bıraktırmaktadır. Henüz ülkemizde kullanılan bir yöntem haline getirilmediği için çok yaygın değildir.

Elektronik sigara kullananların yorumları;

Gelen yorumlar ve görüşmelerimize göre %80’lik bir kısım elektronik sigarayla, sigarayı bırakmış ancak elektronik sigara içmeye devam etmiş. Sağlık açısından zararlı olan nikotin ve likitleri azaltarak bıraktıkları ancak keyif için meyve aromalı likitler kullandıklarını aktarıyorlar.

Nikotin bandı işe yarıyor mu?

Nikotin kişiye dışarıdan nikotin bantları ile verilir. Sakız ve sprey gibi çeşitleri de mevcuttur. Her gün değiştirilmesi ve geceleri çıkarılması gereklidir. Bağımlılık seviyesine bağlı olarak en yüksek dozdan en aza indirilerek bırakılma hedeflenir.Sigara bırakma yöntemlerinden en çok tercih edilenlerdendir.

Nikotin bandı fiyatı 2017 yılında fazla talepten dolayı artmıştır. En fazla gelen sorulardan biri ise nikotin bandı kullanırken sigara içmek;

Ne yazık ki birçok kişi kendini kontrol edemeyerek band varken sigara içerek kendine daha fazla zarar veriyor. Hali hazırda bantla nikotin alınırken ekstra sigara içilmesi sağlık açısından daha zararlıdır ve daha fazla nikotine ihtiyaç duymanıza neden olur.

Nicotine 21 – Sigara bırakma suyuyla sigara bırakılır mı ?

Sigara bırakma suyu 2017 yılında sıkça gündeme gelmeye başladı. Yeni yöntemler arasında gösteriliyor olsa da diğer yöntemlere öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Sigara bırakma suyu yorumları genellikle olumlu olmuyor bu nedenle tavsiye etmiyoruz.

Motivasyon ile sigara bırakma

motivasyon ile sigara bırakma

Sigarayı bırakmak tamamen motivasyona bağlıdır. İlaç tedavisi, nikotin bandı veya elektronik sigara tamamen sizi motive etmeye yönelik araçlardır. İsviçreli bilim adamların insan davranışlarının tamamının duysal ve psikolojik isteklere dayandığını öne süren bir tez gelişmiştir. Onlara göre sigarayı bırakmak isteyen birisinin öncelikle kendini ikna etmesi gerekmektedir. Bu isteğin dış etkenlere bağlı olarak değil, kendi duygularıyla istemesi gerekir.

Birçok kişi sigarayı bırakmak istediğini söyler ancak alt bilinç içmek istemektedir. Yani kişi kendi kararını tamamen veremez. Eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız öncelikle kendinizi ikna etmeniz gerekmektedir. Buna derinden inanırsanız hiçbir destek almadan bir anda sigarayı bırakabilirsiniz.

Sigarayı Bırakabilirsin

Bir anda sigara içmeyi kesecek kadar güçlü bir iradeye sahip olamayabilirsiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yok en iyi yöntemlerden bir tanesi yavaş yavaş kararlı bir şekilde sigarayı bırakmaktır. Günde bir paket sigara içerken bunu 2 güne daha sonra 3 güne indirgeyerek zaman içinde sigara içmeye son verin.

Bunu yaparken kendi kurallarınızı koymak ve uygulamak büyük önem arz eder. Kendinize asla müsamaha göstermeyin eğer sigara içme zamanınız gelmediyse içmeyin! Kafanızdan bu düşünceyi atarak farklı işlerle kendinizi oyalayın ve doğru zamanın gelmesini bekleyin. Kendinizi nikotin diyetinde düşünerek hareket edin.

en etkili sigara bırakma yöntemi

Sigarayı Bırakmada Ön Hazırlık Aşaması

Sigara bırakma öncesi ön hazırlık oldukça önemlidir. Ön hazırlık yaparken siz ve çevrenizdeki kişileri hazırlamış olmanız işinizi kolaylaştıracaktır;

 • Öncelikle bırakacağınız tarihi belirleyin
 • Çevrenizdeki kişilere bunu söyleyin
 • Zorlukları hesap edin ve başa çıkmak için planlar yapın
 • Kibrit, çakmak ve kül tablalarını ortadan kaldırın
 • Psikolojik olarak hazır olun
 • İradenizi kontrol etmeye başlayın
 • Çevrenizde sigara içilmesine izin vermeyin

Sigara İçme İsteğini Bastırmak için Yapmanız Gerekenler

Sigara İçme İsteğini Bastırmak için Yapmanız Gerekenler

Sigara içme isteği genellikle 3 ile 5 dakika arası süren kısa ataklardır. Bu sürenin geçmesini bekleyin neden bıraktığınızı düşünün ve hayatınızda oluşan tüm güzellikleri aklınızdan geçirin buna rağmen baş edemiyorsanız ;

 • Sigaranın yerine ağzınızı oyalaması için  sakız, kur yemiş veya sevdiğiniz bir şeyler bulundurun
 • Canınız sigara çektiğinde ellerinizi yıkayın ve güzel kokulu bir duş alın
 • Nefes almayı deneyin on adet derin nefes alın ve son nefesinizi biraz tutarak bırakın
 • Kaslarınızı gevşetin güzel bir şeyler hayal edin ve ona odaklanın
 • Yoga, dans gibi ruhsal ve fiziksel rahatlamanızı sağlayacak alışkanlıklar edinin
 • Bulunduğunuz ortamı değiştirin
 • Ne olursa olsun bir taneden bir şey olmaz mantığını asla denemeyin

Sigara bırakma süresinde daha pozitif ve temiz bir hayata başlamış olursunuz. Zamanla ciğerleriniz temizlenmiş olacaktır. Sigarayı bırakarak sevdiklerinizin pasif içici olmalarını engelleyerek çok güzel birer hediye vermiş olacaksınız. Her koşulda sigarayı bırakmış olmanın verdiği en güzel durumlarını aklınızdan çıkarmayın.

Bilmeniz gereken diğer konular;

Neden Sigara Bırakılmalı?

Sigarayı En Çabuk Nasıl Bırakabilirim

Sigara Bırakma Evreleri Nelerdir?

19 yorum

 1. Bende sigarayı bırakmak istiyorum bunun için önerileriniz nelerdir. Elektronik sigara bırakma makinesi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Öncelikle sizin tiryakilik seviyenizi ölçmemiz lazım. Kaç yıldır içtiğiniz ve günde ne kadar içtiğiniz gibi bilgiler bizim için önemli. Bu doğrultuda en kısa zamanda sigarayı bırakmanız için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 2. 13 yıldır sigara denen illeti kullanıyorum genç yaşıma rağmen çok ciddi sorunlar yaşıyorum buna rağmen bırakamıyorum çok harika bir yazı olmuş bana da yardım edebilir misiniz?

  • Öncelikle sigara bırakma kararınız için tebrik ederiz. 9 Yıldır tam 23.000 kişiye sigarayı bıraktırdık. Emin olun ki, siz karar verdikten sonrası bizim için çok kolay. İletişim bölümünden bizimle irtibat kurarsanız seve seve yardımcı olmak isteriz.

   • Sigara bırakma için bir çok yöntem denedim çok istiyorum iradem de kuvvetli sayılır fakat benimki biraz parmak biraz da göz alışkanlığı galiba parmaklarımın arasında bir şey olmadan sigaranın dumanını görmeden yapamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olacağınız bir yöntem var mı acaba?Sigara bırakma destek almadan kurtulabilecek bir şey değil gibi geliyor !

    • Kadir bey biz sigara bırakma merkezi olarak yaklaşık 9 yıldır bir çok arge çalışması yaptık. İnsanların sigarayı bırakırken hangi zorlukları yaşadıkları konusunda oldukça tecrübe kazandık. Yani bizim sigara bırakma setimiz, dudak tiryakiliği, el alışkanlığı, nikotin bağımlığı ve psikolojik bağımlılıktan kurtulmak üzere tasarlandı. Bu sebepten dolayı siz yeter ki bırakmak istiyorum deyip kararlı olun. En kolay ve en kısa sürede size yardımcı olacağız. Lütfen sitedeki telefon numaralarından bizi arayarak sigara bırakma uzmanlarımız ile hemen irtibat kurun. Sigarasız bir hayat diliyorum.

 3. Sigara bırakma konusunda kesin bir yönteminiz var mı acaba? sigara bırakma gerçekten hiç kolay uygulanabilecek bir şey değil. hayatımızın her anında ciğerlerimize çektiğimiz tüm benliğimizi bağımlı yapan bu illetten kurtulmak için kolay ve stressiz sigara bırakma yöntemleri var ise bende sigara bırakma yollarını denemek istiyorum. nasıl ulaşabilirim size. saygılar

  • İbrahim bey emin olun 9 yıldır kolay bırakma yöntemleri üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bize başvurun 25.000 kişiden aldığımız dönüşümler bizi başarıya daha çok yaklaştırdı. Biz yasak koymadan sigarayı bıraktırıyoruz. Bizim yöntemimiz ile isterseniz sigara da içebilirsiniz fakat içseniz bile hemen söndüreceksiniz. Çünkü ondan tiksinecek ve bir daha ağzınıza sürmeyeceksiniz. Size daha çok yardımcı olabilmemiz için müşteri temsilcilerimizi arayın ve ücretsiz tiryakilik seviyenizi ölçtürün. Sağlıklı bir hayat diliyoruz…

 4. Sinem yalınkılıç

  Sigarayı bende bırakmak istiyorum ama iradem çok zayıf galiba ne yaptıysam bırakamadım. Sabah aç karna sigara içiyorum. Yani bazen gece yarısı uyandığım zaman bile sigara içiyorum. Tiryakiliği nasıl bırakabilirim sigarayı bırakmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  • Sinem hanım size tam olarak yardımcı olabilmemiz için tiryakilik seviyenizi bilmemiz gerekiyor. Ancak hangi seviyede olursanız olun bırakma kararı verdiyseniz size kolayca sigarayı bırakmanız için yardımcı oluyoruz. Bizim yöntemimiz deneme yanılma yoluyla değil tek seferde bırakmanız için geliştirildi. Lütfen bizi arayarak ücretsiz tiryaki seviye testi yaptırın. Sigara bırakma uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

 5. Sigara bırakma yöntemlerinden en etkili olanı hangisi acaba. Sigara bırakma gerçekten sağlam bir irade gerektiriyor. Sigara bırakma için bana yardımcı olabilirsiniz.

  • Mehmet Ali bey en iyi yöntem işe yarayan yöntemdir 🙂 Bizim yöntemimiz, el alışkanlığı, dudak tiryakiliği, psikolojik bağımlılık ve nikotin bağımlılığı üzerine dayalıdır. Diğer yöntemlerin çoğu bunların hepsini birden kapsamaz. Sağlam irade değil de kafanızda bırakmaya kesin karar vermeniz gerekiyor. Biz zorlayarak ve yasak koyarak bıraktırmıyoruz.

 6. Sigara bırakma konusunda oldukça zorlanıyorum. Sigara bırakma yöntemlerinizi veya yönteminizi denemek istiyorum. Bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Sigara bırakma konusunda yapılması gereken herşeyi yapmayı denerim.

  • Sigarayı bırakma kararınızı tebrik ediyoruz Mahmut bey. Siz net bir karar verdikten sonra size uygun bir sigara bırakma seti yolluyoruz. Bu set ile anında sigara bırakma deneyimi yaşıyorsunuz. Bırakma tekniklerimiz anında bırakma üzerine dayalı olduğu için çok etkilidir. Size yardımcı olabilmemiz için tiryakilik seviyenizi bilmemiz yeterli. Lütfen bizimle iletişime geçin.

 7. sigara bırakma yöntemlerinizden en etkili ve kolay olanı bana önerebilirmisiniz.. Sigara bırakma ciddi anlamda biz tiryakileri oldukça zorlamaktadır. Sigara bırakma yöntemleri ile kolay bir şekilde bırakılabiliyorsa bende sigara bırakmayı denemek istiyorum. Sizlere nasıl ulaşabilirim.

 8. Sigara bırakma yöntemleriniz dediğiniz kadar etkiliymiş. Çok sevindim artık sigara içmiyorum. Sigara bırakma konusunda gösterdiğiniz ilgi ve alaka çok yardımcı oldu. Herşey için teşekkürler sigara bırakma

 9. sigara bırakma kolay bir süreç değil. sigara bırakma sürecinde ne gibi destek yöntemleriniz var. sigara bırakma yöntemlerini bende denemek istiyorum. Sigara bırakma yöntemleriniz nelerdir? Teşekkürler

 10. Faydalı bilgiler var sitenizde. Sayenizde bende sigara bırakma yöntemleri hakkında bilgi sahibi oldum tskler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir