sigara bırakma yöntemleri

Sigara Bırakma – En etkili Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara bırakma fikri imkansız bir karar değildir.  Bir insanın bilerek kendini zehirlemesi ve yavaş yavaş ölümcül hastalıklara sahip yakalanması kabul edilemez bir gerçektir. Sağlıklı düşünen birisi kendini zehirlemeyi tercih etmemelidir.

Psikolojik sorunların arkasına sığınarak bahaneler üreten ve sigarayı bu nedenlerden dolayı içtiğini söyleyen bireylerle karşılaşırız ancak kendinize zarar verdiğiniz kadar çevrenize de zarar verdiğinizin farkında olmalısınız. Dışarı verdiğiniz zehirli duman, kül atıkları, izmaritler hem doğaya hemde diğer insanlara ciddi zararlar vermektedir. Bu zararlardan en fazla çocuklar etkilenmektedir.

Nikotin bağımlılığı tıb tarafından kabul edilen bir gerçektir ancak sigara bırakma evresin de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu nikotini kahve gibi daha sağlıklı yöntemlerle elde edebilirsiniz. Yani bağımlılık sigarayı bırakmak için arkasına sığınabileceğiniz bir bahane değildir!

Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara Bırakma Yöntemleri Nelerdir

Sigarayı bırakmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bağımlılığın derecesi ne olursa olsun bırakmak fiziksel ve psikolojik açıdan oldukça zor gibi gözükmektedir. Sigarayı bıraktıktan sonra yenilen yemeklerde tat alma duyusu tekrar oluşur. Koku alma oranı oldukça artar. Sigarayı bırakmanın yeni yöntemleri;

Zorlanmadan Bıraktırıyoruz!

Uzun yıllardır hizmet verdiğimizi sigara bırakma merkezimizde edindiğimiz tecrübeler ile kolayca sigarayı bıraktırıyoruz. Kliniğimize gelmeden adresinize göndereceğimiz sigara bırakma seti ile aynı gün sigarayı bırakacaksınız.

Bırakma setimizi kullanmaya başladığınızda bir daha sigara içmenize gerek kalmayacak. Canınız her sigara çektiğinde bırakma cihazımızı kullanarak isteğinizi bastırabilirsiniz. Böylece ani krizlerin de önüne geçmiş oluyorsunuz.

Sigara Bırakma Seti İle Bırakma

10 yıldır 20.000′ den fazla kişiye sigarayı bıraktırdık. Bir insan sigarayı bırakmaya karar verdiğinde önündeki tüm engelleri ezberledik. Bu engelleri tek tek ortadan kaldırmak için uzun yıllar araştırma ve çalışma yaptık. Ortaya çıkarttığımız set %97 bırakma oranı ile mükemmel sonuçlar veriyor.

Bırakma setinin avantajları:

 • El alışkanlığını ortadan kaldırmak
 • Dudak tiryakiliğini ortadan kaldırmak
 • Psikolojik yasaklar koymadan bırakmak
 • Nikotin bağımlılığından arınmak

Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Hakkı

motivasyon ile sigara bırakma

Sigarayı bırakmak tamamen motivasyona bağlıdır. Her türlü yöntem sizi motive etmeye yönelik araçlardır. İsviçreli bilim adamların insan davranışlarının tamamının duysal ve psikolojik isteklere dayandığını öne süren bir tez gelişmiştir. Onlara göre sigarayı bırakmak isteyen birisinin öncelikle kendini ikna etmesi gerekmektedir. Bu isteğin dış etkenlere bağlı olarak değil, kendi duygularıyla istemesi gerekir.

Birçok kişi sigarayı bırakmak istediğini söyler ancak alt bilinç içmek istemektedir. Yani kişi kendi kararını tamamen veremez. Eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız öncelikle kendinizi ikna etmeniz gerekmektedir. Buna derinden inanırsanız hiçbir destek almadan bir anda sigarayı bırakabilirsiniz.

Sigarayı Bırakabilirsin

Bir anda sigara içmeyi kesecek kadar güçlü bir iradeye sahip olamayabilirsiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yok en iyi yöntemlerden bir tanesi yavaş yavaş kararlı bir şekilde sigarayı bırakmaktır. Günde bir paket sigara içerken bunu 2 güne daha sonra 3 güne indirgeyerek zaman içinde sigara içmeye son verin.

Bunu yaparken kendi kurallarınızı koymak ve uygulamak büyük önem arz eder. Kendinize asla müsamaha göstermeyin eğer sigara içme zamanınız gelmediyse içmeyin! Kafanızdan bu düşünceyi atarak farklı işlerle kendinizi oyalayın ve doğru zamanın gelmesini bekleyin. Kendinizi nikotin diyetinde düşünerek hareket edin.

en etkili sigara bırakma yöntemi

Sigarayı Bırakmada Ön Hazırlık Aşaması

Sigara bırakma öncesi ön hazırlık oldukça önemlidir. Ön hazırlık yaparken siz ve çevrenizdeki kişileri hazırlamış olmanız işinizi kolaylaştıracaktır;

 • Öncelikle bırakacağınız tarihi belirleyin
 • Çevrenizdeki kişilere bunu söyleyin
 • Zorlukları hesap edin ve başa çıkmak için planlar yapın
 • Kibrit, çakmak ve kül tablalarını ortadan kaldırın
 • Psikolojik olarak hazır olun
 • İradenizi kontrol etmeye başlayın
 • Çevrenizde sigara içilmesine izin vermeyin

Sigara İçme İsteğini Bastırmak için Yapmanız Gerekenler

Sigara İçme İsteğini Bastırmak için Yapmanız Gerekenler

Sigara içme isteği genellikle 3 ile 5 dakika arası süren kısa ataklardır. Bu sürenin geçmesini bekleyin neden bıraktığınızı düşünün ve hayatınızda oluşan tüm güzellikleri aklınızdan geçirin buna rağmen baş edemiyorsanız ;

 • Sigaranın yerine ağzınızı oyalaması için  sakız, kur yemiş veya sevdiğiniz bir şeyler bulundurun
 • Canınız sigara çektiğinde ellerinizi yıkayın ve güzel kokulu bir duş alın
 • Nefes almayı deneyin on adet derin nefes alın ve son nefesinizi biraz tutarak bırakın
 • Kaslarınızı gevşetin güzel bir şeyler hayal edin ve ona odaklanın
 • Yoga, dans gibi ruhsal ve fiziksel rahatlamanızı sağlayacak alışkanlıklar edinin
 • Bulunduğunuz ortamı değiştirin
 • Ne olursa olsun bir taneden bir şey olmaz mantığını asla denemeyin

Sigara bırakma süresinde daha pozitif ve temiz bir hayata başlamış olursunuz. Zamanla ciğerleriniz temizlenmiş olacaktır. Sigarayı bırakarak sevdiklerinizin pasif içici olmalarını engelleyerek çok güzel birer hediye vermiş olacaksınız. Her koşulda sigarayı bırakmış olmanın verdiği en güzel durumlarını aklınızdan çıkarmayın.

Bilmeniz gereken diğer konular;

Neden Sigara Bırakılmalı?

Sigarayı En Çabuk Nasıl Bırakabilirim

Sigara Bırakma Evreleri Nelerdir?

32 yorum

 1. Bende sigarayı bırakmak istiyorum bunun için önerileriniz nelerdir. Elektronik sigara bırakma makinesi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Öncelikle sizin tiryakilik seviyenizi ölçmemiz lazım. Kaç yıldır içtiğiniz ve günde ne kadar içtiğiniz gibi bilgiler bizim için önemli. Bu doğrultuda en kısa zamanda sigarayı bırakmanız için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 2. 13 yıldır sigara denen illeti kullanıyorum genç yaşıma rağmen çok ciddi sorunlar yaşıyorum buna rağmen bırakamıyorum çok harika bir yazı olmuş bana da yardım edebilir misiniz?

  • Öncelikle sigara bırakma kararınız için tebrik ederiz. 9 Yıldır tam 23.000 kişiye sigarayı bıraktırdık. Emin olun ki, siz karar verdikten sonrası bizim için çok kolay. İletişim bölümünden bizimle irtibat kurarsanız seve seve yardımcı olmak isteriz.

   • Sigara bırakma için bir çok yöntem denedim çok istiyorum iradem de kuvvetli sayılır fakat benimki biraz parmak biraz da göz alışkanlığı galiba parmaklarımın arasında bir şey olmadan sigaranın dumanını görmeden yapamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olacağınız bir yöntem var mı acaba?Sigara bırakma destek almadan kurtulabilecek bir şey değil gibi geliyor !

    • Kadir bey biz sigara bırakma merkezi olarak yaklaşık 9 yıldır bir çok arge çalışması yaptık. İnsanların sigarayı bırakırken hangi zorlukları yaşadıkları konusunda oldukça tecrübe kazandık. Yani bizim sigara bırakma setimiz, dudak tiryakiliği, el alışkanlığı, nikotin bağımlığı ve psikolojik bağımlılıktan kurtulmak üzere tasarlandı. Bu sebepten dolayı siz yeter ki bırakmak istiyorum deyip kararlı olun. En kolay ve en kısa sürede size yardımcı olacağız. Lütfen sitedeki telefon numaralarından bizi arayarak sigara bırakma uzmanlarımız ile hemen irtibat kurun. Sigarasız bir hayat diliyorum.

 3. Sigara bırakma konusunda kesin bir yönteminiz var mı acaba? sigara bırakma gerçekten hiç kolay uygulanabilecek bir şey değil. hayatımızın her anında ciğerlerimize çektiğimiz tüm benliğimizi bağımlı yapan bu illetten kurtulmak için kolay ve stressiz sigara bırakma yöntemleri var ise bende sigara bırakma yollarını denemek istiyorum. nasıl ulaşabilirim size. saygılar

  • İbrahim bey emin olun 9 yıldır kolay bırakma yöntemleri üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bize başvurun 25.000 kişiden aldığımız dönüşümler bizi başarıya daha çok yaklaştırdı. Biz yasak koymadan sigarayı bıraktırıyoruz. Bizim yöntemimiz ile isterseniz sigara da içebilirsiniz fakat içseniz bile hemen söndüreceksiniz. Çünkü ondan tiksinecek ve bir daha ağzınıza sürmeyeceksiniz. Size daha çok yardımcı olabilmemiz için müşteri temsilcilerimizi arayın ve ücretsiz tiryakilik seviyenizi ölçtürün. Sağlıklı bir hayat diliyoruz…

 4. Sinem yalınkılıç

  Sigarayı bende bırakmak istiyorum ama iradem çok zayıf galiba ne yaptıysam bırakamadım. Sabah aç karna sigara içiyorum. Yani bazen gece yarısı uyandığım zaman bile sigara içiyorum. Tiryakiliği nasıl bırakabilirim sigarayı bırakmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  • Sinem hanım size tam olarak yardımcı olabilmemiz için tiryakilik seviyenizi bilmemiz gerekiyor. Ancak hangi seviyede olursanız olun bırakma kararı verdiyseniz size kolayca sigarayı bırakmanız için yardımcı oluyoruz. Bizim yöntemimiz deneme yanılma yoluyla değil tek seferde bırakmanız için geliştirildi. Lütfen bizi arayarak ücretsiz tiryaki seviye testi yaptırın. Sigara bırakma uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

 5. Sigara bırakma yöntemlerinden en etkili olanı hangisi acaba. Sigara bırakma gerçekten sağlam bir irade gerektiriyor. Sigara bırakma için bana yardımcı olabilirsiniz.

  • Mehmet Ali bey en iyi yöntem işe yarayan yöntemdir 🙂 Bizim yöntemimiz, el alışkanlığı, dudak tiryakiliği, psikolojik bağımlılık ve nikotin bağımlılığı üzerine dayalıdır. Diğer yöntemlerin çoğu bunların hepsini birden kapsamaz. Sağlam irade değil de kafanızda bırakmaya kesin karar vermeniz gerekiyor. Biz zorlayarak ve yasak koyarak bıraktırmıyoruz.

 6. Sigara bırakma konusunda oldukça zorlanıyorum. Sigara bırakma yöntemlerinizi veya yönteminizi denemek istiyorum. Bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Sigara bırakma konusunda yapılması gereken herşeyi yapmayı denerim.

  • Sigarayı bırakma kararınızı tebrik ediyoruz Mahmut bey. Siz net bir karar verdikten sonra size uygun bir sigara bırakma seti yolluyoruz. Bu set ile anında sigara bırakma deneyimi yaşıyorsunuz. Bırakma tekniklerimiz anında bırakma üzerine dayalı olduğu için çok etkilidir. Size yardımcı olabilmemiz için tiryakilik seviyenizi bilmemiz yeterli. Lütfen bizimle iletişime geçin.

 7. sigara bırakma yöntemlerinizden en etkili ve kolay olanı bana önerebilirmisiniz.. Sigara bırakma ciddi anlamda biz tiryakileri oldukça zorlamaktadır. Sigara bırakma yöntemleri ile kolay bir şekilde bırakılabiliyorsa bende sigara bırakmayı denemek istiyorum. Sizlere nasıl ulaşabilirim.

 8. Sigara bırakma yöntemleriniz dediğiniz kadar etkiliymiş. Çok sevindim artık sigara içmiyorum. Sigara bırakma konusunda gösterdiğiniz ilgi ve alaka çok yardımcı oldu. Herşey için teşekkürler sigara bırakma

 9. sigara bırakma kolay bir süreç değil. sigara bırakma sürecinde ne gibi destek yöntemleriniz var. sigara bırakma yöntemlerini bende denemek istiyorum. Sigara bırakma yöntemleriniz nelerdir? Teşekkürler

 10. Faydalı bilgiler var sitenizde. Sayenizde bende sigara bırakma yöntemleri hakkında bilgi sahibi oldum tskler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir